Knihy

Můžete si přečíst:

Pod tímto odkazem najdete můj literární debut z roku 1986. Každý jsme zkrátka nějak začínali.

Hra o Milana – román pro mládež

Toto je první román, který vyšel knižně. Pojednává o osmnáctiletém Milanovi, který po smrti své maminky žije jen s tátou, s nímž si ovšem příliš nerozumí. Většinu času proto tráví se svými přáteli. Jeho táta se snaží najít k němu cestu, ale Milan mu moc šancí nedává, a tak se rozhodne žít po svém. Znovu se ožení, a když do společné domácnosti přivádí kromě své manželky i její dceru, poněkud tím zkomplikuje osobní život Milanovi. Ten novou sestru od začátku nesnáší, ale dívka je přesto rozhodnutá bojovat o jeho přízeň. A Milan netuší, že jednoho dne bude muset bojovat on o ni.

Nakladatelství: PETRA                                                                     E-book: Kniha ve formátu PDF nebo EPUB 

Rok vydání: 2006                                                                            Ukázka z knihy

 

 

Pod kůží – román pro ženy

Příběh Simony, ženy budující kariéru, která ve firmě, kde pracuje, zastává stále vyšších pozic. Kariéře dala dokonce přednost před manželstvím a dcerou, která žije se svým otcem a jeho novou partnerkou a Simona je jen máma na návštěvy. Relativně dobře nalajnovaný život nabere větší obrátky, když se Simona náhodou seznámí s dočasným sousedem Romanem. Rázem je její život vzhůru nohama a Simona má plnou hlavu starostí.

Nakladatelství: EROIKA

Rok vydání: 2007                                                                           Ukázka z knihy

 


 

Milovat je umění – román pro ženy

Kniha pro ty, kdo chtějí znát další osudy Simony z románu Pod kůží. Pokračování je ale dost volné na to, aby román mohli číst i ti, kdo neměli v rukou ten první. Simona je o dva roky starší a užívá si mateřských povinností se svým malým synkem a pubertální dcerou. Stále ještě se zcela nevyrovnala s tím, že ji rafinovaným způsobem opustil muž, kterému se tolik obětovala, a život jí připravuje nové nástrahy.

Nakladatelství: EROIKA

Rok vydání: 2008                                                                          Ukázka z knihy

 

 

 

Láska se ukrást nedá – dívčí román

Vyloženě dívčí román o Zuzce, která se těší, že po úspěšně zdolané maturitě a přijímacích zkouškách si bude užívat prázdnin. Jenže chvíle volna se jí hned na úvod zkomplikují, když se shodou okolností seznámí se skupinkou mladých lidí, do jejichž středu se snaží začlenit.

Nakladatelství: PETRA

Rok vydání: 2008                                                                         Ukázka z knihy

 

 
 

Čerstvě plnoletá – román pro mládež

Román, který měl být stylově podobný Hře o Milana, jen hrdinkou je dívka Tereza. Momentálně neprožívá příznivé období. Doznívá v ní zklamání z rozchodu s první láskou, nejlepší kamarádka na ni přestává mít čas, rozvedení rodiče si najdou nové partnery a ona u nich ztrácí své výsadní postavení také. Rozhodne se proto využít výhod nedávno nabyté plnoletosti a postavit se na vlastní nohy. Hýčkaná dívka z malého města vpadne rovnýma nohama do ruchu hlavního města.

Nakladatelství: ERIKA

Rok vydání: 2009                                                                        Ukázka z knihy

 


 

Silnější než láska – román pro dospělé

Tato kniha se svým tématem poněkud vymyká všem ostatním, využívá však skutečné příběhy a zkušenosti. Ač název možná odradí muže, je knížka určena komukoliv, koho zajímá příběh mladé cizinky, která přijede do Prahy, aby vydělala peníze na operaci své malé neteře a ulevila matce, která doma na Ukrajině vede nelehký život. V Česku však hrdinku nečeká život o moc lehčí.

Nakladatelství: ERIKA

Rok vydání: 2009                                                                      Ukázka z knihy

 

 

 Věř v mou lásku – (nejen) dívčí román

Šestnáctiletá Katka se v něm přesvědčí, jak to vypadá, když se city perou s rozumem. Obtížně se vyrovnává s partnery své matky, s tím že se z její nejlepší kamarádky stala její sokyně, i s náklonností, kterou vůči ní projevuje nový spolužák. Často dřív jedná, než přemýšlí, a občas se kvůli tomu dostává do problémů. Naštěstí má nablízku skvělého kamaráda, který jí dokáže pomoci, když je třeba.

Nakladatelství: ERIKA

Rok vydání: 2011                                                                     Ukázka z knihy

 

 

V zajetí pikového krále – román pro všechny

Hrdiny románu znají čtenáři knihy Věř v mou lásku. Nejde ale o jeho prosté pokračování, nový román nepodmiňuje znalost první knihy. Katka se potýká s obvyklými starostmi svých vrstevníků, jimž vévodí maturitní zkouška a přijímací zkoušky na vysokou školu, k tomu se přidávají komplikace v rodinném životě, a především starost o kamarádku, která se ocitne ve velmi nebezpečné životní situaci. Katka se jí vrhá na pomoc s povahou sobě vlastní a sama se dostává do ohrožení, když se ocitá ve společnosti osob, které se zabývají výrobou a distribucí drog.

Nakladatelství: Eroika                                                                       

Rok vydání: 2012                                                                      Ukázka z knihy

 

                                                                         

 

Osudová – román nejen pro ženy

   osudová
Ač vychází v Edici do kabelky, není román určený jen ženám. Už proto, že po dlouhém čase je ústředním hrdinou mé knihy opět muž. Je mu skoro čtyřicet, není ničím výjimečný, a právě si trochu zkomplikoval život. Nejen tím, že ve svém novém bydlišti přijal práci ve výboru společenství vlastníků, ale i kvůli setkání se dvěma spolužáky z dětství. S jedním (jednou) z nich má totiž dvacet let nevyřízené účty. Román je především o citech a vztazích, ale je také lehkou sondou do práce výborů společenství vlastníků a ukázkou toho, jak může práce pro ostatní zasáhnout do života lidí, kteří se jí ujali.

 

Nakladatelství: Ikar                                                                        

Rok vydání: 2013                                                                Ukázka z knihy

 

 


Petra Lázničková | Email: petra@laznickova.cz | Návštěvníků: 145200
Created by obsah.info, 2011