Příběhy

Na tomto místě budu zveřejňovat vyprávění ze své nedávné i vzdálenější minulosti. Dva příspěvky znají návštěvníci projektu Mamtalent.cz, pro který vznikly. Vzhledem ke změnám v projektu budou tyto příspěvky z portálu odstraněny. Když už ale existují, bylo mi líto, aby úplně zmizely ze světa. To byl podnět pro tuto rubriku.

(Vzhledem k rozsahu některých z nich jsou příběhy vloženy jako soubory .pdf)

 

Poklona

Nejspíš to taky znáte. Ten pocit, když zažijete něco zvláštního, nečekaného a zdánlivě neskutečného a čím víc o té události přemýšlíte a mluvíte, čím víc od ní uplyne času, tím více váháte, zda se vám opravdu stala, nebo je to jen výplod vašeho snu či fantazie. Tak to mám i s příhodou z jednoho slunečného dne na přelomu loňského jara a léta, když jsem se cestou z úřadu, kde pracuji, zastavila v jednom uzenářství. Kde by mě napadlo, na koho tu natrefím...

červenec 2012

Příběh najdete zde


Jak jsme se sečetli

Ačkoliv se o statistikách někdy říká, že je to přesný souhrn nepřesných čísel, já jsem k nim vždycky chovala respekt. Stejně tak jej u mě měly projekty typu sčítání lidu, domů a bytů. Až do toho posledního.

červenec 2012

Příběh najdete zde


Bulharsko 1986

V posledních letech se Bulharsko znovu stává pro české rodiny populární destinací k trávení zasloužilé dovolené, i když popularity, jakou mívalo v 80. letech minulého století, už asi nedosáhne. Já jsem měla příležitost poprvé poznat bulharské písky (a nejen ty Zlaté) před pětadvaceti lety. To se mi vrylo do vzpomínek na celý život.

Mé poznámky z prvního (a zároveň i posledního) ročníku výměnné pražsko-sofijské studentské brigády nebyly bohužel dostatečně rozsáhlé a podrobné, aby vydaly na román, a tak využívám této příležitosti, abych se o ně podělila se čtenáři. Omlouvám se všem přímým účastníkům za případné nepřesnosti či chyby. Přece jen jsem občas musela vzít zavděk svou pamětí, a ta, mrška, nevydává svůj obsah právě snadno. Doufám ale, že si účastníci přesto rádi zavzpomínají a že tato reportáž pobaví i další čtenáře, které by snad nyní mohlo napadnout, že jsme si tenkrát jeli do Bulharska na měsíc užívat.

červenec 2012

Příběh najdete zde


Petra Lázničková | Email: petra@laznickova.cz | Návštěvníků: 145202
Created by obsah.info, 2011